ترمووود

ترمووود نام تجاری چوب اصلاح شده توسط حرارت می باشد که طی سه مرحله این فرآیند انجام می گیرد

مرحله اول: حرارت دهی و خشک کردن
بوسیله حرارت دهی دمای چوب را به سرعت به 100 درجه سانتیگراد رسانده و سپس به آرامی دما را تا 130 درجه سانتیگراد بالا میبرند و جهت جلوگیری از ترک خورگی چوب از بخار آب استفاده میکنند.در این مرحله رطوبت داخلی به صفر میرسد.

مرحله دوم: تغييرات حرارت
در اين مرحله دماي چوب تا حدود 180 الی 215 درجه سانتیگراد افزايش یافته و بعد از رسيدن به دماي مورد نظر چند ساعت در اين دما نگه داشته مي­شود.

مرحله سوم: رطوبت دهي
در اين مرحله با پاشيدن آب بر روي چوب­ دماي آن را كاهش داده و چوب را به رطوبت مورد نظر جهت داشتن تعادل رطوبتي مي رسانند، كه این رطوبت معادل  4 الی 6 درصد مي­باشد.

 

چوب های ترمو به دو روش تولید می گردند:

Thermo-S  ترمووود های تولیدی در این روش بین 6 تا 8 درصد در برابر رطوبت محیط تغییر سایز خواهند داشت.

Thermo-D  ترمووود های تولیدی در این روش بین 5 تا 6 درصد در برابر رطوبت محیط تغییر سایز خواهند داشت.

 

چوب های ترمو دارای کاربرد های فراوانی می باشد. از چوب های ترمو در ساخت انواع درب و پنجره، نرده، دیوار، عرشه های چوبی (ایوان، کنار استخر، کفپوش های باغ و ...)، اثاث و میز و صندلی های حیاطی و باغی، نمای ساختمان، تابو و سردرب فروشگاهها، مبلمان داخلی، دکوراسیون داخلی، لوازم حمام و آشپزخانه و .... استفاده می گردد.

 

از خواص چوبهای ترمو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

مقاومت بالا در برابر پوسیدگی در شرايط جوي مختلف، نصب راحت و سریع، شستشوی راحت، قابلیت استفاده مکرر در محل های مختلف، شکل دهی و برش آسان و ...

 

طبق آزمایشات و تحقیقات صورت گرفته بوی متصاعد از ترمووود کاملا بی ضرر بوده و در طول زمان به مرور بسیار کم شده تا جایی که فقط از فاصله ی نزدیک قابل تشخیص است. همچنین اگر از مواد نگهدارنده بر روی چوب ترمو استفاده گردد، بوی آن از بین خواهد شد.

سطح ترمووود را میتوان به راحتی با مواد شوینده ی ملایم مثل صابونهای مایع تمیز کرد و در صورتیکه کثیفی سطح زیاد و مقاوم باشد با دستگاههای شتشی پاششی ولی با دقت می توان این کار را انجام داد.

تابش نور خورشید باعث تغییر رنگ چوبهای ترمو می گردد که جهت جلوگیری از تغییر رنگ از روغن های ضدآب استفاده میشود.  

 

ترمو، ترمووود، ترمو وود، چوب ترمو، اجرای ترمو، مجری ترمو، اجرای ترمووود، مجری ترمووود، ترمووود اصفهان، مجری ترمووود در اصفهان، اجرای ترمووود در اصفهان، نمای چوبی، نمای ترمو، نمای ساختمان با چوب ترمو، تابلو مغازه ترمو، ترمووود ایرانی، ترمووود خارجی، ترمووود فنلاندی، قیمت ترمو، قیمت چوب ترمو، قیمت ترمووود، قیمت اجرای ترمووود، اجرای نمای چوبی، مجری نمای چوبی، مجری نمای چوبی در اصفهان، مجری ترمو وود در اصفهان، انواع چوب ترمو، قیمت انواع ترمووود، نحوه ی اجرای ترمو، ترکیب ترمووود و کامپوزیت، ترمووود استخری، ترمووود باغ، ترمووود در فضای سبز، طراحی نمای چوبی، طراحی و اجرای ترمووود، مقایسه انواع ترمووود، مقایسه انواع چوب ترمو، گروه ساختمانی ترمووود، سازه کشی ترمووود، سازه کشی نما جهت چوب ترمو، اتصال ترمووود